Reservedelsliste

Der er reservedele der bruges yderst sjældent, og derfor vil nogen bestillinger have leveringstid fra fabrikken.

Reservedele bestilles ved at skrive den ønskede bestilling til info@cityimport.dk eller beskedformularen til højre (nederst på siden på smartphones), hvorefter vi svarer en forventet leveringstid.

Sidespejle

sidespejl

Nr. Fabrikskode Reservedelsnavn Antal Pris
1 4.39.L001.0530-1 Venstre Sidespejl 1 314,-
2 4.39.L001.0530-2 Højre Sidespejl 1 314,-
3 1.01.01.01.0830 M8×30 Skruer 4 20,-
4 1.08.L001.0037 Gummipakning (8mm) 4 10,-

Kabler, motor, visker og Batteri

kabler-og-batteri

Nr. Fabrikskode Reservedelsnavn Antal Pris
1 1.11.L001.0500 Hovedkabel 1 1105,-
2 1.11.L001.0501 Wire, venstre kontakt 1 33,-
3 1.11.L001.0502 Wire, højre kontakt 1 33,-
4 1.01.01.01.0612 M6×12 bolte 2 5,-
5 1.09.L001.0064 Viskermotor 1 402,-
6 1.09.L001.0061 Controller 1 3405,-
7 1.09.L001.0066 Oplader 1 2613,-
8 1.09.L001.0062 Adapter 1 134,-
9 1.09.L001.0063 Accelerrator 1 134,-
10 1.01.02.01.0600 Møtrikker 2 5,-
11 1.09.L001.0065 Afbryder 1 100,-
12 1.01.03.05.1235 M12×35 skruer 4 20,-
13 1.09.L001.0060 Motor 1 5226,-
14 1.10.L001.0020 Batteri, sæt; 72V 50Ah 1 4375,-
15 1.11.L001.0502 Kabel til batteri (kort) 3 100,-
16 1.11.L001.0502-1 Kabel til batteri (langt) 2 67,-
17 1.00.001 Klips 8 5,-
18 1.09.L001.0073 Visker stang 1 33,-
19 1.09.L001.0074 Visker blad 1 33,-
20 1.09.L001.0069 Oplader stik 1 368,-
21 1.09.L001.0071 Alarm system 1 224,-
22 1.09.L001.0070 Flasher 1 33,-
23 4.09.L001.0070-1 Cover, flasher 1 5,-
24 1.09.L001.0067 Opladningsmonitor 1 301,-

Forhjul

forhjul

Nr. Fabrikskode Reservedelsnavn Antal Pris
1 1.35.L001.0480 Forhjul 130/60 R13 1 816,-
2 1.36.L001.0491 Luftventil 1 10,-
3 1.16.L001.0413 Fælg, forhjul 1 1046,-
4 4.24.L001.0416-5 Bremsesystem, for 1 523,-
5 4.24.L001.0416-4 Festebolte, bremseskive 3 21,-
6 4.24.L001.0416-1 Skivebremse, for 1 180,-
7 1.01.01.01.0825 M8×25 bolte 2 5,-
8 4.24.L001.0416-2 Bremseklodser 2 83,-

Baghjul

baghjul

Nr. Fabrikskode Reservedelsnavn Antal Pris
1 1.35.L001.0490 Baghjul 135/70 R12 2 1005,-
2 1.36.L001.0491-1 Luftventil 2 20,-
3 1.16.L001.0414 Fælg, baghjul 1 1072,-
4 4.25.L001.0417-3 Bremsesystem, bag 1 1172,-
5 4.24.L001.0416-4 Festebolt 8 67,-
6 4.25.L001.0417-1 Skivebremser, bag 2 469,-
7 2.15.L001.0320 Bagskærm holder venstre & højre 2 187,-
8 2.15.L001.0306 Fæstnere, skivebremser, bag 2 234,-
9 2.28.L001.0215 Baghjul, venstre og højre skærm 2 469,-
10 1.01.01.01.0616 M6×16 festebolte 6 16,-
11 1.01.02.01.0600 Møtrikker 7 16,-
12 1.01.03.02.0616 M6×16 skruer 4 10,-
13 1.01.01.01.1030 M10×30 bolte 4 12,-
14 1.01.02.01.1000 M10 Låsemøtrikker 4 10,-
15 1.01.01.01.0620 M8×20 bolte 6 13,-
16 1.01.02.01.0800 M8 låsemøtrikker 6 13,-
17 1.01.10.001 Hættemøtrikker (M10) 10 157,-
18 4.24.L001.0416-2 Bremseklodser 2 83,-
19 1.16.L001.0431 Dekorationscover, bagskærm 2 167,-

Forskærm og lygter

forskaerm

Nr. Fabrikskode Reservedelsnavn Antal Pris
1 2.28.L001.0142 Venstre forskærm 1 696,-
2 2.28.L001.0143 Højre forskærm 1 696,-
3 2.28.L001.0100 Forlys 1 1319,-
4 2.28.L001.0102 Venstre blinklys, for 1 469,-
5 2.28.L001.0103 Højre blinklys, for 1 469,-
6 1.01.03.03.4816 Skruer (QC/T713 4.8×16) 36 37,-
7 1.01.03.03.4212 Skruer (QC/T713 4.2×12) 4 4,-
8 4.28.L001.0100-1 Pære, forlygte (12V/35W/35W) 1 502,-
9 2.28.L001.0140 Skjold v/ sprinkler 1 391,-
10 2.28.L001.0151 Nedre venstre sideskærm 1 581,-
11 2.28.L001.0152 Nedre højre sideskærm 1 581,-
12 2.28.L001.0149 Bagerste venstre sideskærm 1 536,-
13 2.28.L001.0150  Bagerste højre sideskærm 1 536,-
14 1.01.09.001 Klips 26 67,-
15 2.28.L001.0147 Forreste venstre sideskærm 1 435,-
16 2.28.L001.0148 Forreste højresideskærm 1 435,-
17 1.08.L001.0036 Gummiringe, forskærm 6 33,-

Bagskærm og lygter

bagskaerm

Nr. Fabrikskode Reservedelsnavn Antal Pris
1 2.28.L001.0144 Bagskjold, øvre halvdel 1 837,-
2 1.01.03.03.4816 Skruer (QC/T713 4.8×16) 12 16,-
3 1.01.09.001 Fæstningsklips 17 33,-
4 1.01.03.03.4212 Skruer (QC/T713 4.2×12) 17 26,-
5 1.09.L001.0068 Opladningsstik 1 368,-
6 2.28.L001.0145 Bagskjold, nedre halvdel 1 1356,-
7 2.28.L001.0243 Fæstningsskjuler 1 10,-
8 2.28.L001.0221 Fæstningsbase til opladningsstik 1 167,-
9 1.01.03.02.0520 M5x20 skruer 4 10,-
10 1.01.02.01.0500 Møtrik 4 10,-
11 2.28.L001.0101 Baglygte 1 703,-
12 2.28.L001.0104 Venstre blinklys, bag 1 586,-
13 2.28.L001.0105 Højre blinklys, bag 1 586,-
14 2.28.L001.0237 Bagrude 1 335,-
15 2.28.L001.0187 Kofanger 1 502,-
16 1.28.L001.0246 Side refleks 1 10,-
17 1.01.09.002 Fæstningsklips med møtrik 1 3,-
18 2.28.L001.0106 Bremselygte 1 100,-
19 2.28.L001.0159 Cover til oplader 1 110,-
20 2.28.L001.0153 Venstre vindskjold 1 536,-
21 2.28.L001.0154 Højre vindskjold 1 536,-
22 2.28.L001.0146 Tag 1 1675,-
23 1.08.L001.0034 Tætningsliste (2650mm) 1 33,-
24 1.08.L001.0035 Tætningsliste, bagrude 1 16,-
25 1.08.L001.0033 Tætningsliste, dør (3750mm) 1 402,-
27 1.01.03.02.0616 M6×16 skruer 2 5,-

Sæder

forsaede

Nr. Fabrikskode Reservedelsnavn Antal Pris
1 4.07.L001.0090-2 Forsæde 1 2010,-
2 4.07.L001.0090-1 Nakkestøtte, forsæde 1 368,-
3 2.28.L001.0204 Afstivningsbund, forsæde 1 100,-
4 1.15.L001.0317 Venstre sliske, forsæde 1 201,-
5   Højre sliske, forsæde 1 ,-
6 2.15.L001.0308 Fæstnere, forsæde 4 134,-
7 1.01.01.01.0820 M8x20 bolte 4 10,-
8 1.01.01.01.0816 M8x16 bolte 4 10,-
9 2.28.L001.0220 Skjulere, forsæde 4 33,-
10 2.28.L001.0203 Bund til bagsæde 1 184,-
11 4.07.L001.0092-2 Bagsæde (uden bund) 1 435,-
12 1.01.03.02.0616 M6×16 skruer 4 10,-

Rat

rat

Nr. Fabrikskode Reservedelsnavn Antal Pris
1 2.15.L001.0315 Styr 1 261,-
2 1.02.L001.0003 Venstre rathåndtag 1 50,-
3 1.02.L001.0003 Accelerationshåndtag 1 50,-
4 1.01.02.01.1000 Låsemøstrik 1 23,-
5 1.01.02.10.1000 Afstandsmøtrik 1 6,-
6 1.01.01.01.1045 M10×45 bolte 1 33,-
7 4.28.L001.0222-1 Venstre instrumentboks, base 1 46,-
8 4.28.L001.0222-2 Venstre instrumentboks, cover 1 46,-
9 1.01.03.01.0520 M5×20 skruer 4 13,-
10 1.05.L001.0007 Instrumentknap til langt/kort lys 1 16,-
11 1.05.L001.0010 Instrumentknap til horn 1 16,-
12 1.05.L001.0009 Instrumentknap til blinklys 1 16,-
13 2.28.L001.0223-1 Højre instrumentboks, base 1 46,-
14 2.28.L001.0223-2 Højre instrumentboks, cover 1 46,-
15 1.05.L001.0008 Startknap 1 16,-
16 1.05.L001.0011 Instrumentknap til forlys 1 16,-
17 1.03.L001.0025 Oliekabel 1 43,-
18 2.28.L001.0181 Cover til styr, underside 1 67,-
19 2.28.L001.0180 Cover til styr, overside 1 100,-
20 1.01.03.02.0612 M6x12 skruer 2 6,-
21 1.01.03.03.4212 Tapping skruer 2 3,-

Ratstamme og forgaffel

ratstamme

Nr. Fabrikskode Reservedelsnavn Antal Pris
1 1.15.L001.0326 Ratstamme 1 469,-
2 1.22.L001.0429 Højre støddæmper, for 1 569,-
3 1.22.L001.0428 Venstre støddæmper, for 1 569,-
4 1.01.01.01.1040 M10×40 bolte 4 21,-
5 1.01.04.01.1000 Spændskiver 4 10,-
6 1.01.04.02.1000 Spændskiver 4 10,-
7 1.01.01.01.0612 M6×12 flange bolte 1 26,-
8 4.24.L001.0416-3 L-klips til bremse 1 7,-
9 2.28.L001.0141 Frontskjold, yderside 1 428,-
10 1.28.L001.0245 Side refleks 1 10,-
11 1.01.02.01.0600 Møtrik 2 5,-
12 1.01.03.02.0616 M6×16 skruer 2 5,-
13 1.01.08.01.12245 Foraksel (M12×245) 4 335,-
14 1.01.08.02.122131 Afstandsstykke til foraksel (lang) 1 10,-
15 1.01.08.02.122121 Afstandsstykke til foraksel (kort) 1 10,-
16 1.01.02.01.1200 Låsebolt til foraksel 1 4,-
17 1.08.L001.0037-1 Gummipakning (10mm) 1 2,-
18 1.08.L001.0037-2 Gummipakning (12mm) 1 2,-
19 2.28.L001.0182 Frontskjold, inderside 1 556,-

Instrumentbræt

instrumentbraet

Nr. Fabrikskode Reservedelsnavn Antal Pris
1 2.28.L001.0208 Speedometer base 1 857,-
2 1.05.L001.0012 Instrumentknap til visker 1 33,-
3 1.05.L001.0013 Instrumentknap til gear 1 33,-
4 2.28.L001.0185 Stelnummer cover 1 1,-
5 1.06.L001.0001 Speedometer 1 636,-
6 1.01.03.03.4212 Tapping skrue 17 33,-
7 1.01.09.001 Klips 14 33,-
8 2.28.L001.0205 Gulvpanel under ratstamme 1 619,-
9 1.01.03.03.4816 Tapping skrue 8 10,-
10 1.01.03.02.0616 Tapping skrue 7 10,-
11 2.28.L001.0201 Rear up seat back 1 351,-
12 1.07.L001.0093 Rear seat back 1 100,-
13 4.07.L001.0092-1 Rear down seat back 1 187,-
14 2.28.L001.0186 Bundskjold 1 737,-
15 1.01.03.03.4816 Tapping skrue 4 6,-
16 2.28.L001.0256 Hænger 1 10,-
17 1.01.01.01.0616 M6×16 skrue 1 2,-
18 2.28.L001.0228 Bundskjold under controller 1 174,-

Startspærre

startspaerre

Nr. Fabrikskode Reservedelsnavn Antal Pris
1 4.04.L001.0021-1 Tændingslås 1 301,-
2 4.04.L001.0021-2 Dørlås 1 ,-
3 4.04.L001.0021-3 Nøgler 2 ,-
4 1.01.03.04.0616 M6×16 skruer 2 5,-

Pyntelister

pyntelister

Nr. Fabrikskode Reservedelsnavn Antal Pris
1 2.28.L001.0194 Øvre venstre pynteliste 1 100,-
2 2.28.L001.0195 Øvre højre pynteliste 1 100,-
3 1.01.03.03.4816 Tapping skruer 48 67,-
4 2.28.L001.0183 Klips 43 67,-
5 2.28.L001.0184 Venstre sideliste 1 157,-
6 2.28.L001.0184 Højre sideliste 1 157,-
7 2.28.L001.0189 Forreste venstre pynteliste (inde) 1 134,-
8 2.28.L001.0190 Forreste højre pynteliste (inde) 1 134,-
9 2.28.L001.0188 Pynteliste, lodrette bjælker 1 100,-
10 2.28.L001.0193 Fastgørelsesbeslag til forrude, front 1 73,-
11 2.28.L001.0196 Bagerste indre pynteliste, tag 1 100,-
12 2.28.L001.0218 Venstre pynteliste, inderdør 1 77,-
13 2.28.L001.0219 Højre pynteliste, inderdør 1 77,-
14 2.28.L001.0191 Venstre fastgørelsesbeslag, forrude 1 50,-
15 2.28.L001.0192 Højre fastgørelsesbeslag, forrude 1 50,-
16 2.28.L001.0197 Venstre nedre pynteliste 1 134,-
17 2.28.L001.0198 Højre nedre pynteliste 1 134,-

Skærme og indmad, døre

skaerme-og-indmad-dore

Nr. Fabrikskode Reservedelsnavn Antal Pris
1 2.28.L001.0157 Venstre dørcover 1 1524,-
2 2.28.L001.0158 Højre dørcover 1 1524,-
3 2.28.L001.0229 Venstre dørhåndtag, yderside 1 73,-
4 1.01.03.02.0616 M6×16 Skrue 12 33,-
5 2.28.L001.0230 Højre dørhåndtag, yderside 1 73,-
6 1.01.09.002 Klips med mætrik 20 50,-
7 1.01.09.001 Klips 14 33,-
8 2.28.L001.0199 Indre venstre pyntepanel 1 100,-
9 2.28.L001.0200 Indre højre pyntepanel 1 100,-
10 1.01.03.02.0612 M6×12 Skruer 6 16,-
11 2.28.L001.0155 Ydre venstre pyntepanel 1 335,-
12 2.28.L001.0156 Ydre højre pyntepanel 1 335,-
13 2.28.L001.0206 Venstre indre dørpanel 1 435,-
14 2.28.L001.0207 Højre indre dørpanel 1 435,-
15 2.28.L001.0231 Venstre dørhåndtag, inderside 1 53,-
16 2.28.L001.0232 Højre dørhåndtag, inderside 1 53,-
17 1.01.03.03.4816 Tapping skrue 14 21,-
18 2.28.L001.0216 Opbevaringskasse, venstre dør 1 78,-
19 2.28.L001.0217 Opbevaringskasse, højre dør 1 78,-
20 1.01.03.03.4212 Tapping skrue 10 16,-
21 2.28.L001.0209 Venstre inderboks, dør 1 26,-
22 2.28.L001.0210 Højre inderboks, dør 1 26,-
23 1.03.L001.0028 Kabel til dørhåndtag 1 26,-
24 1.03.L001.0026 Dørkabel A 1 33,-
25 1.01.03.06.0512 M5×12 Skrue 1 2,-
26 1.01.02.01.0500 Møtrik 4 10,-
27 1.03.L001.0027 Dørkabel B 1 50,-

Vinduer

vinduer-dore

Nr. Fabrikskode Reservedelsnavn Antal Pris
1 2.28.L001.0235 Stort vindue, venstre dør 1 1541,-
2 2.28.L001.0236 Stort vindue, højre dør 1 1541,-
3 1.01.03.02.0616 M6×16 Skruer 20 50,-
4 2.28.L001.0213 Venstre vinduesramme, inderside 1 100,-
5 2.28.L001.0214 Højre vinduesramme, inderside 1 100,-
6 1.01.03.03.4212 Tapping skruer 20 33,-
7 2.28.L001.0211 Venstre vinduesramme, yderside 1 100,-
8 2.28.L001.0212 Højre vinduesramme, yderside 1 100,-
9 1.13.L001.0080 Forrude 1 1038,-
10 2.28.L001.0233 Trekantet siderude, venstre side 1 268,-
11 2.28.L001.0234 Trekantet siderude, højre side 1 268,-
12 1.01.09.001 Klips 4 6,-
13 1.13.L001.0081 Siderude 2 670,-
14 1.28.L001.0247 Vinduesspænde 2 167,-
15 1.08.L001.0035 Gummilister til trekantsvinduer 2 167,-

Karosseri og stel

karosseri

Nr. Fabrikskode Reservedelsnavn Antal
1 2.15.L001.0300 Stel 1
2 2.15.L001.0302 Venstre supportstang til tagramme 1
3 2.15.L001.0303 Højre supportstang til tagramme 1
4 1.01.01.01.1020 M10×20 skruer 4
5 1.01.01.01.1030 M10×30 bolte 2
6 2.15.L001.0301 Tagramme 1
7 2.15.L001.0311 Venstre supportramme, dør 1
8 2.15.L001.0312 Højre supportramme, dør 1
9 2.15.L001.0309 Skobeslag til hængsler 4
10 2.15.L001.0310 Hængsler til dårløs 4
11 2.15.L001.0321 Bolte til hængselbeslag 4
12 2.15.L001.0307 Accelerator beslag 1
13 1.01.01.01.0612 M6×12 bolt 1
14 2.15.L001.0316 Beslag til bagbremse 1
15 2.15.L001.0304 Venstre gaffel 1
16 2.15.L001.0305 Højre gaffel 1
17 1.01.01.01.10100 M10×100 bolte 2
18 2.15.L001.0319 U-style bolt 4
19 1.01.02.01.1000 Låsemøtrik 8
20 1.15.L001.0326 Bagaksel 1
21 1.23.L001.0430 Støddæmpere, bag 2
22 1.01.01.01.1040 M10×40 bolte 4
23 1.01.04.01.1000 Spændeskive 4
24 1.01.04.02.1000 Fjederspændeskive 4
25 2.15.L001.0313 Venstre supportramme, vindue 1
26 2.15.L001.0314 Højre supportramme, vindue 1
27 1.15.L001.0329 Skærm til skivebremser 2
28 1.15.L001.0327 Flange 2
29 1.15.L001.0328 Fastgørelsesbase, skivebremser 2
30 1.21.L001.0031 Aksler 2
31 1.01.01.01.0816 M8×16 bolte 7
32 1.01.01.01.0620 M6×20 bolte 5
33 2.15.L001.0323 Afstandsstykker til hængsler 8
34 2.15.L001.0322 Dørlås 2
35 1.04.L001.0022 Dørlås indmad, højre side 1
36 1.04.L001.0021 Dørlås indmad, venstre side 1
37 1.01.03.02.0616 M6×16 skruer 4
38 2.15.L001.0324 Laginddeling til batteripakke, gummi 2
39 1.08.L001.0032 Gummifæstnere, batteri 2
40 1.01.07.0225 Pin (2×25) 2